WWE

World Wrestling Entertainment
 
AcasaAcasa  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiți | 
 

 Edge Rated R Superstar

In jos 
AutorMesaj
John Cena
Administrator
avatar

Mesaje : 110
Data de înscriere : 29/07/2008
Varsta : 22
Localizare : Gorj

MesajSubiect: Edge Rated R Superstar   Lun Aug 04, 2008 8:40 pm

Real name: Adam Joseph Copeland
Ring name(s): Edge
Adam Impact
Damon Striker
Conquistador Uno
Sexton Hardcastle
Billed height 6 ft. 5 in. (196 cm)
Billed weight 240lb (109 kg)
Born: October 30, 1973 (1973-10-30) (age 33), Orangeville, Ontario
Resides: Tampa, Florida
Billed from: Toronto, Ontario, Canada
Trained by: Ron Hutchison
Sweet Daddy Siki
Bret and Stu Hart
Dory Funk, Jr.
Tom Prichard
Leo Burke
Debut: July 1, 1992

Finishing moves:
Spear
Edgecution / Impaler / Buzzkiller / C.O.D. (Concussion On Delivery) (Lifting DDT)
Downward Spiral (Leg hook reverse STO)
Edgecator (Kneeling inverted sharpshooter)

Signature moves:
Edge-O-Matic (Sitout rear mat slam)
Winning Edge / Face Plant (Half nelson bulldog)
Big boot - 2004, 2007
Diving crossbody
Dropkick
Electric chair facebuster
Flapjack
Reverse DDT
Missile dropkick
One man con-chair-to
Russian legsweep
Spinning heel kick
Swinging neckbreaker
Top rope hurricanrana

Championships and accomplishments:
World Wrestling Federation/Entertainment
WCW United States Championship (1 time)1
WWE Championship (2 times)
WWE Tag Team Championship (1 time) - with Rey Mysterio
WWF/E Intercontinental Championship (5 times)
WWF/E World Tag Team Championship (11 times) - with Christian (7), Chris Benoit (2), Hulk Hogan (1), and Randy Orton
World Heavyweight Championship (1 time, current)
King of the Ring winner in 2001
Mr. Money in the Bank (2005, 2007)
Fourteenth Triple Crown Champion
Edge s-a remarcat în wrestling făcând echipă cu bunul său prieten din realitate Christian. Este un wrestler cu un palmares impresionant, reușind să câștige în WWE 12 titluri de campion pe echipe. Meciurile TLC alaturi de fratii Dudley & fratii Hardy vor ramane permanent in istorie, drept cele mai memorabile meciuri de acest tip.
Un wrestler extrem de oportunist cu calitati foarte bune, Edge joaca excelent gimmickul heel.

_________________
YOU CAN'T SEE ME
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://x-treemewwe.myfreeforum.ro
 
Edge Rated R Superstar
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
WWE :: Diverse :: Biografii-
Mergi direct la: